lundi 23 avril 2012

Francuski Mit

Dzisiaj krótka notka na poprawę humoru wszystkim dziewczynom, które uważają że Francuzki są lepiej ubrane, piękniejsze itp. A jak wynika z tytułu, zamierzam obalić ten mit !
Od razu zaznaczam, że to co za chwilę napiszę to cytaty pochodzące z ust samych Francuzek/Francuzów, a nie wymyślone przeze mnie dla podbudowania mojego ego. :)

Tak więc, po pierwsze: Polki mają świetny gust, potrafią się bardzo dobrze ubrać i są dużo bardziej zadbane niż Francuzki ! (przynajmniej w dużych miastach ^^) A Francuzki jak same mówią, nie za bardzo się przejmują co na siebie wkładają, z reguły nie chce im się malować ani robić jakiś wymyślnych fryzur.
Po drugie, już nie raz słyszałam że Francuzi uwielbiają kobiety z "Europy środkowo-wschodniej", bo są piękne i mają "boskie ciała" (cytat). Kilka dni temu odwiedzałam koleżankę w Bordeaux i po wizycie jej znajomego okazało się, że bardzo szybko zorientował się on że nie jestem Francuzką, bynajmniej nie po moim akcencie, ale właśnie po budowie ciała, brzmi to bardzo dziwnie i sama byłam zaskoczona, ale podobno różnica jest widoczna (co o tym sądzicie?). Po tej wizycie zawrzała gorąca dyskusja na temat różnic między Francuzkami a Polkami i dlaczego jesteśmy tak atrakcyjne. ^^ Dowiedziałam się między innymi, że Polki są dużo bardziej "naturalne", dziewczęce i mają inny sposób poruszania się, że mają więcej klasy i ogólnie że jesteśmy "hot" !
Zgadzacie się z takimi opiniami, czy może są one wyolbrzymione ?

Tak więc dziewczyny, bądźcie dumne z tego że jesteście Polkami (nie tylko z powodu urody rzecz jasna) !

Na zakończenie mam prośbę, komentujcie tu lub na fb co Wam się podoba a co nie, o czym chcielibyście żebym pisała, ja mam oczywiście dużo pomysłów ale może jest jakiś temat, który Was szczególnie interesuje, na przykład różnice między życiem w Polsce, a życiem we Francji, jakieś konkretne pytania? Byłoby mi bardzo miło gdybyście okazali trochę zainteresowania. :)
Chwilowo nie mam aparatu, ponieważ mój uległ hmm awarii..więc niestety nie mogę zamieszczać żadnych zdjęć.. 

Całuję !

Nat.